توپ بازیکن برنامه استقلال قرارداد استقلال

توپ: بازیکن برنامه استقلال قرارداد استقلال روز گذشته اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رای نیاورد ، بیطرف&quot، دغدغه‌هایی که باعث شد &quot

رییس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی نیرو، یک تلنگر جهت تمام مسئولان ایجاد کرد که در حال حاضر مدیریت منابع آب، باید یکی از اولویت‌ها

رای نیاورد ، بیطرف&quot، دغدغه‌هایی که باعث شد &quot

دغدغه هایی که باعث شد "بیطرف" رای نیاورد

عبارات مهم : سیاست

رییس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی نیرو، یک تلنگر جهت تمام مسئولان ایجاد کرد که در حال حاضر مدیریت منابع آب، باید یکی از اولویت های اول کشور باشد.

عباس پاپی زاده در گفت وگو با ایسنا، در خصوص عدم رای نمایندگان مجلس به بیطرف، وزیر پیشنهادی دولت جهت تصدی وزارت نیرو، اظهار داشت: سیاست های اشتباهی که در دو دهه گذشته در وزارت نیرو حاکم بود، باعث از بین رفتن بسیاری از منابع آبی کشور شد و از طرفی اشتباه مضاعفی مبنی بر انتقال آب از یک حوزه به حوزه دیگر و از یک استان به استان دیگر اتخاذ شد و همچنین یکسری سدسازی هایی با پول های بیت المال انجام شد که معضلات زیادی را به وجود آورد.

رای نیاورد ، بیطرف&quot، دغدغه‌هایی که باعث شد &quot

وی افزود: به طور مثال می توان به سد گتوند که تبدیل به یک کارخانه بزرگ تولید آب نمک در شمال استان خوزستان شد و تمام دشت سرسبز استان را ترساندن می کند، اشاره کرد. بنابراین این سیاست ها به استان خوزستان و خیلی از استان های دیگر آسیب زد و دریاچه ارومیه نیز خشک شد و در استان آذربایچان شرقی و غربی نیز عوارض بسیار بدی را ایجاد کرد. جازموریان و دیگر تالاب های کشور خشک شدند و استان همدان نیز دچار پدیده خطرناکی تحت عنوان فروچاله است و همین از بین رفتن منابع آبی کشور، باعث شد هر روز شاهد نشست حوزه وسیعی از جغرافیای این استان باشیم که خطرات جدی نیز مردم این استان را ترساندن می کند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مجموعِ ۶۱۰ دشت آبی کشور، بیش از ۳۰۰ دشت خشک و عملاً وارد مرحله بحرانی شدند؛ به صورتی که امکان برداشت از این سفره ها دیگر وجود نداشت. بنابراین شرایط کشور کاملاً هشداردهنده و بحرانی است و باید هر چه سریعتر فکری شود. همچنین علاوه بر چالش های زیست محیطی که در حوزه آب به وجود آمده هست، در بحث اقتصاد آب نیز دچار مسئله می شویم و باید در سیاست های وزارت نیرو، تجدیدنظر اساسی شود و این مستلزم کادر مدیریت جدیدی است که توانایی اصلاح برنامه های اشتباه گذشته را داشته باشد.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی نیرو، یک تلنگر جهت تمام مسئولان ایجاد کرد که در حال حاضر مدیریت منابع آب، باید یکی از اولویت‌ها

وی خاطرنشان کرد: ما این عنوان را بارها به دولت گفته ایم که آزموده را آزمودن اشتباه است و هنگامی که رییس جمهور، آقای بیطرف را به دولت معرفی کرد به او گفتیم که او از سال ۷۶ به بعد وزیر بوده و تیم او ریل گذاری اشتباهی انجام داد و این روال اشتباه، در سال های بعد نیز ادامه پیدا کرد. به طور مثال سد گتوند در وقت او پایه گذاری شد و بعد از او نیز به بهره برداری رسید؛ یعنی نفرات بعدی هم نتوانستند ریل گذاری او را عوض کردن دهند؛ بنابراین پیشنهاد شد که افرادی که یک بار به آن ها وقت خدمت داده شده است و مسیر را اشتباه رفتند، دیگر از آن ها استفاده نشود و از افراد توانای دیگری استفاده شود و افرادی بیایند که بتوانند غلط های گذشته را برطرف کنند. ما این را گفتیم ولی دولت توجه نکرد.

وی گفت: مجلس با نگاه حداکثری به ۱۶ وزیر از ۱۷ وزیر، رای داد و میان خیلی از استان هایی که دچار بحران بی آبی شدند و قربانی سیاست های غلط وزارت نیرو بودند، مانند استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری، در نهایت اجماعی اتفاق افتاد. بحث رای اعتماد کاملاً کارشناسی و تخصصی بود و وزیری که نتوانسته از آزمون های قبلی عبور کند، رأی نمی آورد و این نشان می داد که مجلس کاملاً دقیق، حساب شده است و کارشناسی پیش می رود و بر نظرات خود نیز تأکید دارد و پیگیر است که انجام شود.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان بیان کرد: نمایندگان استان خوزستان نیز با توجه به اینکه خوزستان، نخستین قربانی سیاست انتقال آب بود، پیگیر بودند و با وحدتی که اتفاق افتاد، بالاخره بر خلاف آینده نگری بسیاری از سیاسیون، شاهد بودیم که آقای بیطرف نتوانست اعتماد مجلس را نسبت به خود جلب کند. امروز شاهد اثرات سوء انتقال آب در خوزستان هستیم؛ تالاب ها خشک شده است اند و کانون های ریزگرد نیز شکل گرفته اند. در دو سه دهه گذشته متأسفانه علی رغم آنچه باید اتفاق می افتاد، صورت گرفت و در وزارت نیرو در بحث های فنی ساخت سد و همچنین انتقال آب، بدون اینکه به تنش های اجتماعی و اقتصادی و از بین رفتن پتانسیل بالقوه مناطق متفاوت توجه شود، اقدام شد.

رای نیاورد ، بیطرف&quot، دغدغه‌هایی که باعث شد &quot

وی ادامه داد: ما به آقای بیطرف اعلام کرده بودیم که سیاست های آبی خود را باید عوض کردن دهد و در قبال اتفاقاتی که در استان پیش آمده هست، احساس مسئولیت کند و غلط های گذشته خود را بپذیرد. ما به اصرار معاون اول مدیر جمهور و همچنین بعضی از وزرا پذیرفتیم که جلسه ای با آقای بیطرف داشته باشیم تا او برنامه های خود را تشریح کند تا اگر توانست نمایندگان خوزستان را قانع کند که پرسشها و غلط های گذشته وزارت نیرو تکرار نخواهد شد و عنوان انتقال آب نیز انجام نخواهد شد، ما هم به جمع بندی نهایی برسیم ولی متاسفانه نتوانست این عنوان را مدیریت کند و تصمیم مجمع نمایندگان خوزستان این بود که به آقای بیطرف رأی اعتماد مجدد داده نشود و با دیگر استان ها نیز مشورت شد و اجماع خوبی در این زمینه اتفاق افتاد.

پاپی زاده عنوان کرد: امیدوارم با پیامی که مجلس به دولت با توجه به عدم رأی اعتماد به آقای بیطرف داد، یک فرد شایسته و اعتقاد به حفظ محیط زیست و توسعه پایدار و با برنامه های جبرانی خسارات گذشته، به مجلس معرفی کند؛ فردی که برنامه بلندمدت ۵۰ ساله را بدون اینکه عوارضی در کشور ایجاد کند، طراحی کند.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی نیرو، یک تلنگر جهت تمام مسئولان ایجاد کرد که در حال حاضر مدیریت منابع آب، باید یکی از اولویت‌ها

وی گفت: خوزستان با چندینه پدیده عجیب تازه مواجه شده است هست؛ یکی بحث ریزگردها است که علاوه بر اینکه تنفس مردم و کشاورزی ما را تحت تأثیر قرار داده، باعث یکسری عوارض در زیرساخت های استان نیز شده است است که یکی از این مباحث، برق استان است و این عنوان به شدت جدی و آزاردهنده شده است است.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان افزود: عنوان بعدی، بحث دمای هوا است که استان خوزستان به صورت بی سابقه دمای بالای ۵۵ درجه را تجربه می کند و این یک خطر و هشدار جدی است که در بحث زیاد کردن دما، نخستین اتفاقی که می افتد این است که مصرف برق در استان به ناچار زیاد کردن پیدا می کند و دولت در عین حال که باید به کم کردن هزینه های مصرفی برق مردم خوزستان کمک کند، باید کسی را جهت تصدی وزارت نیرو گزینش کند که بتواند کل شبکه برق و زیرساخت آن را نوسازی مجدد کند.

رای نیاورد ، بیطرف&quot، دغدغه‌هایی که باعث شد &quot

پاپی زاده خاطرنشان کرد: نمایندگان استان خوزستان واقعاً دغدغه زندگی سالم مردم خوزستان را دارند و با وحدت و همدلی ارزش توانستند یک عنوان ملی را پیگیری کنند و در بحث عدم رأی اعتماد باید گفت که این اقدام یک تلنگر جهت تمام مسئولان ایجاد کرد که در حال حاضر مدیریت منابع آب، باید یکی از اولویت های اول کشور باشد.

واژه های کلیدی: سیاست | اعتماد | انتقال | خوزستان | نمایندگان مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs